A Szegedi Postaigazgatóság és Magyarország távközlése
a sajtó szemével.
A kezdetektől ... napjainkig.
Történelmi érdekességek.
(1850-1994)


Petőfi Népe - pn_1955_04_02_10p.txt

Több segítséget kérnek a szabadszállási postások a felsőbb postai szervektől

Amit itt leírok, az a valóságban is megtörtént néhány nappal ezelőtt Szabadszálláson. De mindjárt hozzátehetjük azt is, hogy az, amit Szabadszálláson tapasztaltunk, az nem egyedüli jelenség, hanem azt megyénk számos postahivatalában is megtaláljuk.

Amikor a szabadszállási postahivatalt felkerestük, éppen hideg, esős nap volt. Hetipiaci nap lévén, igen sok ember fordult meg a postán és az utcákon is nagy volt a forgalom. A hivatal vezetője, Németh Klára panasszal kezdi a beszélgetést.

"Kevés a postás, nem lehet felvenni munkaerőt, pedig a hatalmas tanyavilágot a jelenlegi létszámmal nem tudja ellátni!" - "Rosszak a kerékpárok, nincs lehetőség arra, hogy itt helyben megcsináltassuk. Be kell küldeni a szegedi gépjárműtelepre, de onnan csak hónapok múlva kapjuk vissza!" "Azelőtt itt, a helyszínen javíttathattuk meg a gépeket, ezt a felsőbb szervek megtiltották!"

Németh elvtársnö szerint a nagy létszámhiány és a gyenge felszerelés az oka annak, hogy a szabadszállási postás dolgozók elkeseredettek és nem tudnak olyan jó munkát végezni, mint azelőtt. Ez a magyarázata annak is, hogy a hírlaptervek teljesítése körül is igen súlyos lemaradások vannak.

Hogyan vélekednek erről a szabadszállási postás kézbesítők?

A hivatalvezető elvtársnő útbaigazít bennünket és valóban a piactéren, a bejárat előtt együtt találtunk hat postást, köztük bel- és külterületi (tanyai) postást is. Amikor közöltük velük, hogy mijáratban vagyunk, szívesen álltak rendelkezésünkre, mert mint mondották, hátha a mi közbenjárásunknak lesz eredménye."Ha valaki meg is hallgat bennünket nagyritkán, az se tesz semmit az érdekünkben!" - mondja Orgoványi János kézbesítő. Ök is megismétlik azt, amit már bent hallottunk a hivatalban. Rosszak a kerékpárok, nincs gumi, lánc és egyéb alkatrész. Szidják azt, aki kitalálta a szegedi javítást! Biztosan valaki újításnak adta be a javításnak ezt a központosított módszerét.

Gál Jánosné több, mint négy éve kézbesít a tanyavilágban. Szeretik őt mindenütt és alig várják, hogy megérkezzék az újsággal és a postai küldeményekkel. Ö is panaszolja, és mutatja, hogy még mindig a saját ruhájában dolgozik, mert már öt alkalommal ígérték meg, hogy megkapja az egyenruhát, de az ígéret - ígéret maradt. Szabó Sándor elvtárs mutatja, hogy már nyolc hónapja a saját cipőjében járja a határt, de cipőt nem kap.
A kézbesítők kéréseinek ilyen módon való elintézése nem vall a felsőbb szervek gondosságára. Nem kapják meg a postás kézbesítők azt sem, ami pedig a postai rendeletek szerint is járna nekik. Nem is lehet csorláikozni azon, hogy munkájukat nem végzik azzal a lelkesedéssel, ahogy arra szükség lenne.

Mindezt személyesen akartuk elmondani a Szegedi Posta igazgatóság néhány nappal ezelőtt lezajlott értekezletén. Erre azonban nem került sor, mert amikor az egyik postahivatal vezetője hozzákezdett a nehézségek és hibák elmondásához, többek között a kerékpárral kapcsolatos helyzet ismertetéséhez, akkor az értekezletet vezető, dr. Szerényi László elvtárs, hírlaposztály vezető közbeszólt és azzal vetett véget a továbbiaknak, hogy ezeket már jól ismerik a postai felsőbb-szervek és ezeket a hibákat felesleges tovább feszegetni.

Mi mégis úgy döntöttünk, nem hallgatjuk el a Szabadszálláson tapasztaltakat. Azt kérjük a Szegedi Postaigazgatóságtól, hogy vizsgálják meg dolgozóik panaszát és azokat lehetőleg azonnal orvosolják. A hibák elhallgatása csak tovább növeli a nehézségeket és gátolja a jó munka megteremtését.

Mezei István.
A cikk eredeti linkje...... 1.
Home
1954   <<   1955   >>   1956
Home
Delizsánsz.