A Szegedi Postaigazgatóság és Magyarország távközlése
a sajtó szemével.
A kezdetektől ... napjainkig.
Történelmi érdekességek.
(1850-1994)


Délmagyarország - dm_1952_05_06_19p.txt

A posta, fejlesztése is a város és a falu közötti különbség megszüntetését segíti elő

A postaszervek fejlesztése terén a posta az 1952. évben évtizedek elmaradottságát pótolja, amikor egy év alatt körülbelül 1100 külterületi kezelőjáratot és fiókpostát létesít, szemben a múlttal, amikor 1 év alatt legfeljebb 50-60 postaszerv létesült az országban.

A Bácskiskun, Békés, Csongrád megyéket magábafoglaló szegedi postaigazgatóság területén az egyre erősödő szocialista mezőgazdaság támaszt fokozódó igényeket a postai ellátás terén, amelyeket a külterületi kézbesítő járatok szervezésével és beállításával old meg a posta olyképpen, hogy a postahivataloktól távol esö tanyaközpontok, állami gazdaságok, termelő szövetkezetek, gépállomások stb. postaellátása legyen elsősorban biztosítva. A cél érdekében a folyó tervév első felében Bácskiskun megyében 99, Békés megyében 94 és Csongrád megyében 25 új külterületi kézbesítő és kezelő járatot rendez be a szegedi postaigazgatóság. A kézbesítő, és kezelő járatok beállítása az említett megyékben nagyrészben már megtörtént.

A külterületi kézbesítő járatak levélpostai küldeményeket hírlapokat, csomagot 5 kg-ig, postautalványt kézbesítenek, illetőleg kifizetnek. Értékcikket árusítanak, csekket, postautalványt befizetésre elfogadnak, 5 kg-os csomagot feladásra átvesznek. A posta fenti ténykedésével a távolságokat igyekszik áthidalni, tehát a falu és város közti kapcsolatot szorosabbra fűzni és ezzel is hangsúlyozni kívánja, hogy ember és ember közt - bárhol lakjék is - a közjavakban való részesedés szempontjából különbség nincs.

Bodor János 





















A cikk eredeti linkje...... 1.
Home
Home
Delizsánsz.
1951   <<   1952   >>   1953