Petőfi Népe - pn_1980_05_20_124p.txt
SZÁMVETÉS VÁLASZTÁS ELŐTT
(Részlet a cikkből...)
Amikor öt évvel ezelőtt összeült a megyei pártértekezlet, majd a XI. pártkongresszust követően az országgyűlési képviselő választásokra is sor került, sok nagyszerű tervet ápolgattunk magunkban. Az említett tanácskozások határozatai és a választási gyűlések beszélgetései alapján készült el a megye V. ötéves terve, ami formába öntötte az elképzeléseket. így született meg Bács-Kiskun megye minden eddigit felülmúló, nagyszabású fejlesztési programja, amelyben a IV. ötéves tervbeli és az országos ütemet is lényegesen meghaladó előirányzatok szerepeltek, főként a beruházásokat illetően.
........
Közút, vasút, hírközlés
.......
- Bács-Kiskun megye egyik legnagyobb gondja a postai szolgáltatások és a hírközlés fejlesztése. A postaépületek korszerűtlenek, túlzsúfoltak, a távközlési hálózat elavult. Mindezen nem sok változás történt az elmúlt öt évben sem. Mégis figyelemre méltó, hogy 850 millió forint postai beruházásra került sor ebben a tervidőszakban. Ebből 655 millió forintot fordítottak az új solti Kossuth-adó felépítésére, ami megoldotta a jó műsorvételt. A korszerűsített szentesi tv-adó ugyancsak javította a vételi lehetőségeket, s a felépült csávolyi, valamint a Kalocsa mellett rövidesen felépülő reléállomás további fehér foltokat szüntet meg a televíziós műsorok vételében.
- Gyorsított ütemben épül, de csak jövőre kerül átadásra az új kecskeméti posta és telefonközpont. 1981-ben ez lesz az országban a legnagyobb postai beruházás, amit átadnak rendeltetésének. Üzembe helyezése után Kecskemétről crossbar rendszerű távhívással lehet telefonálni az ország más - távhívásba bekapcsolt - helységeivel. Kezelői távhívóközpontokat létesítenek (a telefonközpontos tud azonnal a crossbar rendszerbe kapcsolt helységekkel összeköttetést teremteni) Kiskunfélegyházán, Kiskőrösön, Kalocsán, Kunszentmiklóson, Lajosmizsén, Tiszakécskén és Kiskunmajsán.
Kiskunhalason egy, Baján két telefonkonténert helyeztek üzembe a közelmúltban. Ezek is távhívásos rendszerűek. Kiskunhalas a szegedi, Baja a szekszárdi crossbar központon keresztül kapcsolható az országos távhívóhálózatba.
- Szót ejtettünk a beruházásokról, közlekedésről, az iparról, építőiparról, élelmiszeriparról, közlekedésről, hírközlésről.
- Az V. ötéves terv kétségtelenül úgy fog bevonulni Bács-Kiskun megye történelmébe, mint az addigi fejlődés legdinamikusabb korszaka.
Nagy Ottó