A Szegedi Postaigazgatóság és Magyarország távközlése
a sajtó szemével.
A kezdetektől ... napjainkig.
Történelmi érdekességek.
(1850-1994)


Délmagyarország - dm_1978_09_23_5p.txt

Huszonöt éves a vasútforgalmi szakközépiskola


         


Negyedszázados fennállását ünnepelte tegnap a Bebrits Lajos Vasúti, Közlekedési és Postaműszaki Szakközépiskola. Az ünnepségen ott volt dr. Szilágyi Júlia, a megyei pártbizottság tagja, Szántó Tivadar, a vársi pártbizottság osztályvezetője, dr. Müller Józsefné, a megyei, Csanádi Géza, a városi tanács művelődésügyi osztályának vezetője, valamint Novákné Halász Anna, a városi KISZ-bizottság titkára. A Közlekedés- és Poataügyi Minisztériumot Katona László osztályvezető, a Posta Vezérigazgatóságát Csávás László osztályvezető-helyettes képviselte. Részt vett a megemlékezésen Ökrős János, a Pedagógus Szakszervezet megyei titkára és Fabula Andrásné, a szakszervezet városi titkára.

- Kálmán Mihály Igazgató ünnepi beszédében elmondotta, hogy az országban elsőként létesített vasútforgalmi középiskolában 33 év alatt több mint 3200 tanuló érettségizett, s a végzettek 80 százaléka ma is a vasútnál dolgozik. Ez a tény azt bizonyítja, hogy az iskola megfelelően látta el feladatát, a jól képzett vasutas szakemberek nevelését. Az igazgató utalt arra, hogy a vasúti, postai munka mindig egy ország, egy nép szolgálatát jelenti, s az elmúlt negyedszázad eredményessége azzal mérhető, hogy a végzett tanulók átérezték az ezzel járó felelősséget. Kálmán Mihály ünnepi beszéde után Gulyás János, a MÁV vezérigazgató-helyettese a közlekedés- és postaügyi miniszter, valamint a MÁV nevében köszöntötte a jubiláló intézményt, megemlítve, hogy az iskola mindig lépést tudott tartani a vasút és a távközlés rohamos technikai fejődésével. Ezután a Kiváló munkáért kitüntetést adta át Kálmán Mihálynak, a szakközépiskola Igazgatójának. Péter Lajosné gazdasági hivatalvezető miniszteri dicsérő oklevelet kapott, négyen pedig - Rohonyi Éva, Orgovány Zoltánné, dr. Patkó Józsefné és Hausler Ágnes - vezérigazgatói dicséretben részesültek.

- A kitüntetések átadása után Szabó G. László, a megyei tanács elnőkhelyettese köszöntötte a Bebrits Lajos szakközépiskolát. Beszélt arról, hogy az elmúlt két és fél évtized nemcsak az iskola, hanem az egész ország történelmében nehéz, ellentmondásokkal és nagyszerű eredményekkel járó időszak volt, s a szakközépiskolában folyó példás szakmai nevelőmunkát bizonyítja, hogy ez idő alatt nemcsak a megyében, hanem ez egész országban rangot, nevet szerzett a szegedi intézmény. Szabó G. László az oktatási miniszter dicsérő oklevelét nyújtotta át Foragó Péterné és Szabó Ernőné pedagógusoknak. Az iskola régi diákjai nevében Kisistók Sándor köszöntötte a huszonöt éves alma matert, majd az irodalmi színpad műsorával zárult az ünnepi megemlékezés. Ám ezzel még nem ért véget a negyedszázados évfordulót köszöntő eseménysorozat. Az ünnepség után Csávás László adta át a tanulóknak a Szegedi Postaigazgatóság segítségével készült új távközléstechnikai és átviteltechnikai laboratóriumokat, s ugyanekkor adták át rendeltetésének a szintén újonnan elkészült villamosgépmérő laboratóriumot is. A három új létesítmény értéke megközelíti a 10 millió forintot. Ugyancsak tegnap nyít meg az iskola történelmét bemutató kiállítás, és bemutatják a tanulók által készített modelleket, eszközöket is. Délután az iskola régi diákjai találkoztak a mai tanulókkal, este pedig néptáncbemutatót rendeztek. A Bebrits Lajos szakközépiskola 25 éves fennállását ünneplő eseménysorozat ma ifjúsági sportnappal zárul.
A cikk eredeti linkje...... 1.
Home
1977   <<   1978   >>   1979
Home
Delizsánsz.