A Szegedi Postaigazgatóság és Magyarország távközlése
a sajtó szemével.
A kezdetektől ... napjainkig.
Történelmi érdekességek.
(1850-1994)
Petőfi Népe - pn_1968_09_18_125p.txt
Esőzóna a megye felett
Zavarok a távbeszélőhálózatban
A szubtrópusi eredetű meleg levegő beáramlása hazánk, s a megye felett is viharokat, zivatarokat okozott. Kedden hajnalban szinte az egész megyében zuhogott az eső, s Kecelről, Kiskőrösről - Kecskemétről jeget is Jeleztek.
Kecelen, 180 hold szőlőültetvényt teljesen elvert a gesztenye nagyságú jég, amely Kiskőrös határában is jelentős károkat okozott. A megyeszékhelyen csupán borsónagyságú jeget észleltek. Ennél sokkal nagyobb károkat okozott az a nagy mennyiségű csapadék, mely rövid idő alatt a megyeszékhelyre zúdult. Az Agrometeorológiai Obszervatórium hajnali 2 órától déli 12 óráig 15,1 milliméter csapadékot mért, amely a város egyes részein elérte, sőt meghaladta a 20 millimétert.
A postán Dakó János automataközpont vezető tájékoztatása szerint 20 éve nem tapasztaltak ilyen nagyarányú beázást.
Több mint 600 előfizető telefonja némult el Kecskeméten, főleg a város déli és nyugati részén. Ennek oka, hogy a Barát utcában a kábelakna víz alá került. Emiatt Lajosmizsével, Kerekegyházával és Fülöpszállással teljesein megszakadt a távbeszélő-összeköttetés. Az interurbán vonalak közül húsz áramkör vált használhatatlanná.. A posta 14 műszerésze kedd hajnal óta dolgozik a hiba elhárításán.
Sok rémhír terjedt el a villámcsapásokból eredő károkról. Megnyugtatásul szeretnénk közölni: a tűzoltóság csupán egyszer vonult ki Kecskeméten a méheslaposi városrészbe, ahol jelentéktelen kárt okozott a villámcsapás. A zivataros szeptemberi időt - az előrejelzések szerint - rövidesen, száraz meleg követi.