A Szegedi Postaigazgatóság és Magyarország távközlése
a sajtó szemével.
A kezdetektől ... napjainkig.
Történelmi érdekességek.
(1850-1994)
Délmagyarország - dm_1930_12_30_293p.txt
A szegedi kereskedők és Iparosok ujból tiltakoznak a postadrágitás ellen
"Az ipari cikkek árait csak akkor lehel leszállítani, ha csökkentik a közterheket"
(A Délmagyarország munkatársától.)
Az Ipartestület vasárnap délelőtt 10 órakor nagygyűlést hirdetett az ipartestület márványtermébe. A gyűlésen feltűnően kis számban jelentek meg a kereskedők és iparosok. Takács Béla megnyitó beszéde után Pick Jenő tartott előadást.
(Részlet a cikkből...)
......
Dr. Landesberg Jenő volt a kővetkező felszólaló, aki a postadrágitás ügyével foglalkozott. Mindenekelőtt azt a hivatalos helyről jött vádat utasitotta vissza, amely szerint a kereskedő és az iparos a drágító, mert nem akarja leszállítani árait. Ezzel szemben az igazság az, hogy az állam drágit a legjobban. Magyarország lakossága fejenkint 128 pengő közteherrel van sújtva. A posta békében a lakosságot fejenként 5 pengővel terhelte, ezzel szemben Csonkamagyarország minden lakosa 15 pengőt fizet a posta fenfartására.
Beszéde végén a következő határozati javaslatot terjesztette a gyűlés elé:
"A nagygyűlés sajnálkozással állapítja meg, hogy a postai szolgáltatások dijainak felemelése elleni országos tiltakozások eddigelé eredményre nem vezettek. Létérdekében veszélyeztetve újból felemeli tiltakozó szavát Szeged kereskedői és iparos érdekeltsége és kért, hogy a drágítások visszafejlesztését célzó felterjesztések meghallgatásra találjanak. Elhatározza tehát a nagygyűlés, hogy felterjesztéssel fordul a kormányhoz és kéri a postai szolgáltatások dijainak a felemelés előtti mérvre történő leszállítását Hasonló állásfoglalás céljából megkeresi az ország összes kereskedelmi és Ipari érdekeltségeit."
Paul Adolf azzal kérte kibővíteni a javaslatot, hogy a fogyasztóközőnség is kéri a postatarifa leszállítását.
A nagygyűlés a határozati javaslatot a bővítéssel elfogadta.
.......