A Szegedi Postaigazgatóság és Magyarország távközlése
a sajtó szemével.
A kezdetektől ... napjainkig.
Történelmi érdekességek.
(1850-1994)
Délmagyarország - dm_1983_04_29_209p.txt
A városi tanács vb üléséről jelentjük
Szeged megyei város tanácsának végrehajtó bizottsága tegnapi soros ülésén, az előterjesztések után, napirendre tűzte a város nyilvános távbeszélő-hálózatának helyzetéről és fejlesztési lehetőségeiről szóló tájékoztató jelentést; a foghíjtelkek beépítésének menetét; a Maty-éri evezős- és kajak-kenu pálya fejlesztési koncepcióját és a tanácsi vállalatok idei bér- és munkaügyi tevékenységét.
(Részlet a cikkből...)
A végrehajtó bizottságnak Rózsa István, a Szegedi Fostaigazgatóság vezetője adott mindenre kiterjedő tájékoztatást a nyilvános telefonállomások szaporításának lehetőségeiről, és általában a telefonellátottságról. Beszámolójából megtudtuk, hogy az új telefonközpont megépítése után közel 8 ezer új főállomást kapcsoltak be Szegeden a hálózatba, s akkoriban 60 nyilvános állomást számláltak a városban. Jelenleg már közel 12 ezer a főállomások száma, s bár nemzetközi összehasonlításban ez is szerény szám, a fejlődés mennyiségben és minőségben egyaránt jelentős. Ennek ellenére a telefonigénylések száma szüntelenül növekvőben van.
A nyilvános telefonállomások száma most 116, s ezekből utcán, lépcsőházban helyeztek el 92-t. Húsz nyilvános állomásról belföldi és nemzetközi távhívást is lenet kezdeményezni. Az idén további 65 nyilvános állomást tud a postaigazgatóság Szegeden fölszereltetni, s ezek nagyobbik hányada ugyancsak alkalmas lesz távhívásra is.
Egy-egy ilyen állomás szereiesi költségé kb. 160 ezer forint. Súlyos gondot okoz a kiépített állomások felelőtlen rongálása. Az igazgatóság egymillió forint fölött méri területén az évi rongálasok helyreállításának költségeit
..........