Petőfi Népe - pn_1985_08_12_76p.txt
FOGADÓSZOBA
így egyszerűbb...
Eddig úgy tudtam, hogy az utcán, parkban, téren elhelyezett úgynevezett nyilvános telefonkészülékek felhasználhatók segélykérésre is. Augusztus 4-én este 7 óra körül ennek az ellenkezőjét tapasztaltam. Mert másokat is érdeklő a dolog, a történteket közzéteszem, abban a reményben, hogy a szükséges felvilágosítást megadja majd e hasábokon az illetékes.
- Minden azzal kezdődött, hogy egy súlyosan sérült, vérző ember a saját részére kért mentőkocsit a helyi tanácsháza előtti nyilvános állomásról. A központban az ügyeletes postai tisztviselő megtagadta a kapcsolást, mondván, hogy közterületi fülkéből ilyen hívást nem fogadhat el. Ekkor bennünket csengetett - mi lakunk legközelebb a helyszínhez -, s javasolta, kérjük a mentőt, ha látjuk, hogy szükséges.
- Rögtön az ablakhoz futottunk, s megpillantottuk a szerencsétlenül járt telefonálót, aki reményét vesztve toporgott. Azonnal hívtuk a mentőszolgálatot, melynek kocsija rövid idén belül megérkezett. Bízunk benne, hogy a balesetet szenvedett idejében került a kórházba. Igaz, nem a telefonközpontos közvetítésével, s ez a tény tölt el aggodalommal.
- Mert rendkívüli eset bármikor és bárkivel ellőfordulhat, amikor nélkülözhetetlen a tűzoltó, a rendőr, vagy a mentő. És nem áll mindig rendelkezésre lakásbeli, vagy közületi telefon.
(Elmondta: Robotkáné Varga Katalin csátaljai olvasónk.)
- Az esetet ismertettük a Bács-Kiskun megyei Távközlési Üzem vezetőjével, Gyenes Gézával, aki a következőkről tájékoztatott:
- Az érintett postai dolgozó munkaköri mulasztást követett el. A nyilvánosan működő telefonoknak ugyanis az egyik legalapvetőbb rendeltetésük, Hogy a legsürgősebb okból is álljanak az igénylő rendelkezésére.
A postaközpontban egyébként azonnal lehet tudni, melyik fülkéből ér kezik a hívás, így, ellenőrizhető a helyszín. Munkatársunknak pedig az a dolga, hogy a kérésnek megfelelően létesítsen telefonkapcsolatot.
- A bejelentést kivizsgáltatom, s a megállapításról, intézkedésről értesítem a lap olvasóit.