A Szegedi Postaigazgatóság és Magyarország távközlése
a sajtó szemével.
A kezdetektől ... napjainkig.
Történelmi érdekességek.
(1850-1994)
Békés Megyi Népújság - bmn_1992_05_18_205p.txt
Tótkomlósi telefonbőség
Az egyik régi magyar átok, az információteremtés hiánya megszűnőben van megyénkben. Talán ezt igazolja a távközlési vállalat fejlesztési terveinek megvalósítása is, melynek során a közelmúltban Tótkomlós és térsége kapott új telefonközpontot. A régi, helyben automata, a távhívást kézi kapcsolással bonyolító rendszer az eddig bekapcsolt 250 előfizető igényeit is kinőtte. Emellett a községben egyre erősödött a vállalkozói réteg, amelyek működéséhez elengedhetetlenül fontos a jó kapcsolat a külvilággal.
- Mindez indokolttá tette, hogy fejlesszék a térség távközlési infrastruktúráját, s megnyílott a lehetőség, hogy egy új automata központ áramkörei biztosítsák a telefon-összeköttetést. Ezt az alkalmat ragadta meg a helyi önkormányzat, és vállalt anyagi áldozatokat az 1000 vonalkapacitású központ telepítésében. A beruházás mintegy 25 millió forintos költségéből több mint a felét a község önkormányzata biztosította. így a Békés Megyei Távközlési Üzem is megvalósíthatta a fejlesztési elképzeléseket.
- Az előkészítő munkák, a tervezés, a konténeres központ megrendelése már 1991 második felében megkezdődött, ám a központot április 30-án avatták Tótkomlóson. Az elmúlt két hétben a tótkomlósi előfizetők már 85-tel kezdődő számokkal hívhatók, az orosházi, 68-as körzetszám alatt. (A nagykopáncsi előfizetők is kapcsolódnak a tótkomlósi központba.) Ugyancsak a 68-as körzetszámot kell tárcsázni a mezőkovácsházi előfizetők hívásakor is, s ezzel egy időben megszűnt a régi.
- Várhatóan még az idén a központ szabad kapacitására önerős helyi hálózat épül, ami 5-600 új előfizető bekapcsolását is jelenti Tótkomlóson.