Petőfi Népe - pn_1986_02_22_150p.txt
KÉTSZÁZ NYILVÁNOS ÁLLOMÁS - NE KELLJEN SOKAT GYALOGOLNI
Ma már Bács-Kiskun összes községében van segélyhívó telefon, és tovább bővül a nyilvános állomások hálózata is. Ez utóbbiakról pénzbedobós nélkül lehet hívni a mentőt, a tűzoltóságot és a rendőrséget.
A tavalyi fejlesztésekből és az idei elképzelésekről Újszászi Imre, a Bács-Kiskun Megyei Távközlési Üzem helyettes vezetője adott tájékoztatást.
- Tulajdonképpen hány nyilvános telefon van Bács-Kiskunban?
- A tavalyi negyvennel együtt már kétszáz. Olyan területekre is szereltünk fel az elmúlt évbern, ahol korábban nem volt erre lehetőség. Kihasználva az új központok bekapcsolását, Kiskunfélegyházán 13 új nyilvános állomást létesítettünk. Kecskeméten 9-cel, Tiszakécskén 5-tel, Baján 3-mal, Jánoshalmán 2-vel, a Tőserdőben, Nyárlőrincen és Kiskunmajsán eggyel nőtt a nyilvános készülékek száma.
- Több esetben mi is szóvá tettük: sajnálatos, hogy a segélyhíváskor is be kell dobni a pénzt a készülékekbe.
- A bajai és a kiskunhalasi körzetben - olyan műszaki okok miatt, amelyeket nem áll módunkban megváltoztatni - ez ugyan valóban így igaz, de a beszélgetés végén ezek a készülékek is visszaadják az érmét. A többi helyről pedig a kétforintos bedobása nélkül lehet tárcsázni a 04, a 05 és a 07 számokat.
- Merre tovább? Mik az idei terveik?
- Összesen 36 új nyilvános állomás létesítésével számolunk.
- Elárulná, hogy hol?
- Hajóson, Ágasegyházán, Tiszaialpáron, Lakiteieken (Kapásifaluban), Kerekegyházán, Városföldön, Kunszentmiklóson, Solton, Kuntfehértón, Kalocsán, Kiskunhalason és Kecskeméten. Ma már nemcsak a mennyiségi, hanem a minőségi fejlesztésre is gondolhatunk, ezért lesz olyan község, ahol az év végére 2-3 nyilvános állomás is működni fog, ami azzal az előnynyel jár, hogy nem kell kilométereket gyalogolni a telefonig. Ezek a készülékek természetesen nemcsak segélyhívásra alkalmasak. hanem bel- és külföldi távolsági beszélgetésekre is.
(Ballai)