Petőfi Népe - pn_1987_01_12_71p.txt
SAJTÓPOSTA
FOGADÓSZOBA
- Feleségemmel az idősebb korosztályhoz tartozunk, így már nincsenek nagyra törő terveink. Most, az új esztendő elején is csupán arra tettünk fogadalmat: a lehető legkevesebbet bosszankodunk. Ám a sors könyvében feltehetően más van részünkre megírva, ugyanis az év második munkanapja, január 3-a bizony jóadagnyi gonddal "ajándékozott" meg. A munkából Igyekeztünk haza, amikor messziről látjuk, hogy a Kolozsvári utcai lakóházunk falánál idegenek szorgoskodnak. Kiderült a helyszínen, hogy a posta emberei a hívatlan-váratlan látogatók, akik telefonkábelt szereltek fel, mely a szomszédos 5. és 7. számú épülethez vezetett.
- A minden előzetes megbeszélés, értesítés nélküli akció, s az ingatlanunk birtokba vétele felháborodással töltött el bennünket, ezért leállíttattuk. A hamarosan odaérkező főnök azonban ellentmondást nem tűrően hangoztatta: a távbeszélő-hálózat kiépítése során jogukban áll, hogy bárki épületét-telkét igénybe vegyék. S ezután elrendelte a szerelés folytatását.
- Mi nem ismerjük a szabályt, mely felhatalmazza a postát a más tulajdonát érintő műszaki műveletre, mégis az a gyanúnk: ilyen esetben méltán elvárja a ház gazdája, hogy előre tájékoztassák. Ennek híján a velünk történteket önkényes lépésnek, afféle hatóságosdinak tekintjük, s reménykedünk az eredeti állapot visszaállításában, illetve abban, hogy az állagot ért kárunk megtérül...
(Elmondta: Kovács József kecskeméti olvasónk.)
A szerk. megjegyzése:
- Az 1964. évi II. törvény alapján a Magyar Posta indokolt esetben magántulajdont is igénybe vehet a távbeszélő-hálózat bővítése Során. A kivitelezéshez persze szükséges a tulajdonos jóváhagyása, s csak annak hiányában kötelezhető hatóságilag a munkák tűrésére. Az eközben okozott kárt természetesen meg kell térítenie a postának.
- Ha ön úgy véli, hogy esetében nem tartották be a szabályt, forduljon panasszal a Bács-Kiskun Megyei Távközlési Üzemhez, s ha válaszát-intézkedését nem tartja kielégítőnek, a Szegedi Postaigazgatósághoz.