Petőfi Népe - pn_1993_01_13_116p.txt
Telefonfejlesztések a Duna-Tisza közén
A Dél-Alföld egyik legnagyobb megyéje, Bács-Kiskun településeinek 80 százaléka már távhivással hívható - tudtuk meg Gyenes Gézától, megyei távközlési üzemvezetőtől.
- A múlt esztendőben jelentős volt az úgynevezett önerős, azaz önkormányzati és lakossági összefogásból történő hálózatbővítés - mondta az üzemvezető. Kalocsa és térségének (Dunaegyháza, Dunaszentbenedek, Dusnok, Homokmégy, Ordas, Úszód, Újtelek) automata, illetőleg CB-központjai ezer állomással bővülnek. A kiskunhalasi góc területén Kisszálláson kétszáz bekötés várható. Jánoshalma CB-központjához 70 új előfizetőt kapcsolnak. Kéleshalom LB-központja megszűnik, ezentúl előfizetői - Borotához hasonlóan - jánoshalmi számot kapnak. A távhívásba Kunpeszér 76-os körzetszámmal a kecskeméti, Dunatetétlen a 78-sal a kiskőrösi automata rendszerhez csatlakozik.
- A folyamatos távbeszélő-szolgálat többnyire biztosított. Kivétel Bátya, Foktő, Kelebia és Öregcsertő, ahol csak nappali szolgálat, úgynevezett "esőlemezes" LB-távbeszélőközpont működik - magyarázza Gyenes Géza.
- A megyeszékhelyen a Matáv Rt. beruházásaként novemberben üzembe helyezték a tízezres kapacitású digitális központot. A napközbeni helyi, illetőleg a be- és kimenő hívások minősége bel- és külföldre az eddigiekhez képest jelentősen javult. Ezzel egyidejűleg a már 3-al kezdődő hatjegyű hívószámok közül több megváltozott. Az új Bács-Kiskun megyei telefonkönyv természetesen már a módosított kecskeméti számjegyzéket is tartalmazza.
- A 09-es tudakozó az automatizált helységekből és vonzáskörzetükből egységesen a megyeszékhelyre futnak be. Számítógépes rendszerünkkel - a lehetőségekhez képest - a naprakész információszolgáltatást próbáljuk ezáltal biztosítani.
- A telefonra várók száma közel negyvenezer Bács-Kiskunban. Ez a szám ugyan magas, de a többi térséghez viszonyítva tűrhető. A régióban összesen 78 távbeszélőközpont üzemel, ebből 55 már automata.
(A Telefontos című lapból tallóztuk.)