A Szegedi Postaigazgatóság és Magyarország távközlése
a sajtó szemével.
A kezdetektől ... napjainkig.
Történelmi érdekességek.
(1850-1994)
Petőfi Népe - pn_1990_06_16_135.txt
TÉMA: A TELEFON KÖNYV
Hol kapható? Es mi lesz a megrongáltakkal?
A Petőfi Népe június 7-ei számában ismertettük az új telefonkönyv megvásárlásának lehetőségeit. Azóta több méltatlankodó olvasónk is betelefonált a szerkesztőségbe, hogy Kecskeméten miért csak a főpostán kapható az új könyv. És miért kell érte még emeletet is mászni?
(Vajon aki az Alföldben vesz cipőt, miért nem panaszkodik ugyanezért? - A szerk.)
- Gyenes Géza, a Bács-Kiskun Megyei Távközlési Üzem üzemvezetője elmondta, hogy eredetileg a Magyar Posta terjesztette volna a telefonkönyvet, de miután a terjesztést a mostaninak a duplájáért vállalta volna, nem született ez ügyben megegyezés. A könyvet egyébként az első napokban a földszinten árulták, de mivel az elárusítók fáztak a huzatos helyiségben, felköltöztek az emeletre. Telefonkönyvet egyébként a Külső-Szegedi úton is lehet kapni a távközlési üzem oktatási alközpontja melletti faházban, reggel 8-tól délután 4 óráig. A megye más településeinek elárusítóhelyeiről korábban már hírt adtunk.
- Kecskemét belterületén 163 nyilvános telefonállomás működik. Pontosabban: működik, ha az esti és éjszakai garázdák nem verik szét. A rongálás immár olyan méreteket öltött, hogy az év első öt hónapjában öt készüléket, és további nyolc készülék perselyét vitték el. Katonatelepen a rongálok olyan vandál módon "dolgoztak", hogy a fülkét is ki kellett cserélni a Távközlési Üzem munkatársainak. Kecskeméten a Szabadság téren a telefonfülke üvegajtaját vitték el. A telefonkönyvek tépése, szaggatása olyan mértékű, hogy kéthetenkénti rendszeres cserére van szükség. A város nyilvános telefonjaiban okozott kár pontosan kifejezhető: öt hónap alatt 191 ezer 685 forint.
- Képünk az Alföld Áruháznál levő fülke új (!) telefonkönyvét örökítette meg.